.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Fiat 126p - FSM126a076 0000002 - drugi silnik z polskiej fabryki ?

harry37 - 2019-03-24, 22:13
Temat postu: FSM126a076 0000002 - drugi silnik z polskiej fabryki ?
Zapraszam na studium przypadku !
Kilka osób pisało, że rozpoznaje ten numer jako oryginalny, kilka osób na pw zapytałem czy możliwe żeby to był jeden z pierwszych (drugi z pierwszych:P ) silników w polskiej fabryce - przyznali, że możliwe.

Ciekawi mnie co sądzicie o tym ?
FSM126a0760000002 1974.
Cecha szczególna dla starych silników pokrywa rozrządu na szpilkach nie na śrubach.




Więcej fot KLIK

Szukając info w necie natrafiłem na wypowiedz kolegi z rezerwy:
ZAWO napisał/a:
Polskie silniki zaczeto produkowac od marca 74... wiadomo nie od razu były czysto polskie bo uzupełniali je włoskimi częsciami. Najważniejsze , ze od tego czasu ruszyła nowa numeracja. I tutaj pragne nadmienić ze pierwsze silniki nie zaczynały sie od 700001 a od 000001 :D moze to była jakas seria probna czy cos - tego nie wiem ale były... danych jest strasznie mało. Cała moja wiedza na ten temat wynika tylko z obserwacji pierwszych roczników, mało co potwierdzaja mądre książki. Juz nie pamietam czy 7kę na poczatku dodali po jakims czasie czy faktycznie produkcja ruszyła od 7000001. Co do oznaczeń silnika były 2 a poźniej nawet 3 . Fiat 126a000, FSM126A076 a poźniej FIAT126A048. Fiat zastrzegł sobie ze do krajów kapitalistycznych eksportowane 126p maja oznaczenia Fiata, do krajów z bloku wschodniego FSM. Stąd rózne oznaczenia. Oczywiście i w Polsce spotykamy silniki FIAT ale nie oznacza to ze są to z pochodzenia włoskie silniki.

'danych jest strasznie mało' - mówcie co wiecie :)

CZESIO1958 - 2019-03-25, 20:30

Nic nie wiem 😊
Więc tak też mówię 😈
Jeżeli jest jak sądzisz to super sprawa 😅

Grzes - 2019-03-25, 20:52

W jednej z książek które posiadam są napisane numery silnika i rocznik. Numer silnika do numeru 7017300 były wyprodukowane w 1974, wcześniejszych roczników niema. Czyli najpewniej twój numer pochodzi z początku produkcji.
banasiewicz02 - 2019-03-25, 23:10

Z jednej strony jeśli faktycznie to jest drugi wyprodukowany w Polsce silnik 600 to jest to jakieś wyróżnienie,jest ten dreszczyk emocji,że setki tysięcy silników poszły na przetop na złomowiskach całej polski a ten zapyziały zgnity dziad gdzieś się zachował w jakiejś szopie, z drugiej jednak strony po jego wyglądzie widzę iż jest to totalnie nieużyteczny grat,wymaga w zasadzie wymiany wszystkiego także nie zdziwiłbym się jakby w bólach został z niego sam blok z tym numerem. Paradoksalnie dużo jest na rynku polskim szejsetek,łatwo jest je trafić zachowane w dobrym stanie bo ludzie je kitrali za początków panowania malucha w Polsce a zwykłe 650tki zajeżdżali do cna.
harry37 - 2019-03-26, 00:51

Grzes, też widziałem tą numeracje. Pytanie od jakiego numeru faktycznie się zaczęło :)

banasiewicz02, Właśnie tak czekam w zawieszeniu i nie wiem czy mogę sobie pozwolić na ten dreszczyk emocji :lol2: Jeśli jest to faktycznie nr 2 to go wyczyszczę, zrobię tak żeby się kręcił, zaleje olejem i powieszę na ścianie w pokoju :E Druga sztuka z polskiej fabryki, ah! :) )))))))

Jest w bardzo kiepskim stanie to na pewno, wał się nie obraca ;) Ale znając życie jak by go pchnął na jedynce to zaraz by śmigał ;DDD Tak oczywiście robić nie będziem.

Kupiłem go na złomie, leżał miską do góry pod innymi silnikami...

damiancn - 2019-03-26, 13:27

silnik wart milion dolarow ;)
banasiewicz02 - 2019-03-26, 19:28

harry37 napisał/a:
Grzes, też widziałem tą numeracje. Pytanie od jakiego numeru faktycznie się zaczęło :)

banasiewicz02, Właśnie tak czekam w zawieszeniu i nie wiem czy mogę sobie pozwolić na ten dreszczyk emocji :lol2: Jeśli jest to faktycznie nr 2 to go wyczyszczę, zrobię tak żeby się kręcił, zaleje olejem i powieszę na ścianie w pokoju :E Druga sztuka z polskiej fabryki, ah! :) )))))))

Jest w bardzo kiepskim stanie to na pewno, wał się nie obraca ;) Ale znając życie jak by go pchnął na jedynce to zaraz by śmigał ;DDD Tak oczywiście robić nie będziem.

Kupiłem go na złomie, leżał miską do góry pod innymi silnikami...


tak czy tak jest fajny :E dobrze zainwestowane pieniądze,bo totalnie bezsensownie ale jednocześnie dając dużo radości i emocji :lol2:

harry37 - 2019-03-27, 01:57

banasiewicz02, Zgadza się, wydawanie pieniędzy na maluchowe części na złomie to jest frajda :)

A tak generalnie to spotkaliście jakieś numery poniżej 7000000 ? i jakie :)

zolwik - 2019-03-27, 07:28

Aż muszę dziś spr numeracje moich motorów :)
harry37 - 2019-03-28, 18:55

zolwik, i jak ? :)
zolwik - 2019-03-28, 19:34

69..... El 650
87..... St 600
81..... St 600
61..... Fl 650

harry37 - 2019-03-31, 15:06

zolwik, Jak to jest że, FL ma 61? Od 88 było inne numerowanie?
zolwik - 2019-03-31, 16:22

Nie wiem może silnik był wymieniany.
Może 600 miały inna numeracje niż 650 .
W el pewnie tez inna numeracja ,bo w oznaczeniu zaczyna się Fiat a w starszych fsm.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group