| |
.::Rezerwa 126p::. BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI |
 |
Fiat 126p - FSM126a076 0000002 - drugi silnik z polskiej fabryki ?
harry37 - 2019-03-24, 22:13 Temat postu: FSM126a076 0000002 - drugi silnik z polskiej fabryki ? Zapraszam na studium przypadku !
Kilka osób pisało, że rozpoznaje ten numer jako oryginalny, kilka osób na pw zapytałem czy możliwe żeby to był jeden z pierwszych (drugi z pierwszych:P ) silników w polskiej fabryce - przyznali, że możliwe.
Ciekawi mnie co sądzicie o tym ?
FSM126a0760000002 1974.
Cecha szczególna dla starych silników pokrywa rozrządu na szpilkach nie na śrubach.
Więcej fot KLIK
Szukając info w necie natrafiłem na wypowiedz kolegi z rezerwy:
| ZAWO napisał/a: | Polskie silniki zaczeto produkowac od marca 74... wiadomo nie od razu były czysto polskie bo uzupełniali je włoskimi częsciami. Najważniejsze , ze od tego czasu ruszyła nowa numeracja. I tutaj pragne nadmienić ze pierwsze silniki nie zaczynały sie od 700001 a od 000001 moze to była jakas seria probna czy cos - tego nie wiem ale były... danych jest strasznie mało. Cała moja wiedza na ten temat wynika tylko z obserwacji pierwszych roczników, mało co potwierdzaja mądre książki. Juz nie pamietam czy 7kę na poczatku dodali po jakims czasie czy faktycznie produkcja ruszyła od 7000001. Co do oznaczeń silnika były 2 a poźniej nawet 3 . Fiat 126a000, FSM126A076 a poźniej FIAT126A048. Fiat zastrzegł sobie ze do krajów kapitalistycznych eksportowane 126p maja oznaczenia Fiata, do krajów z bloku wschodniego FSM. Stąd rózne oznaczenia. Oczywiście i w Polsce spotykamy silniki FIAT ale nie oznacza to ze są to z pochodzenia włoskie silniki. |
'danych jest strasznie mało' - mówcie co wiecie
CZESIO1958 - 2019-03-25, 20:30
Nic nie wiem 😊
Więc tak też mówię 😈
Jeżeli jest jak sądzisz to super sprawa 😅
Grzes - 2019-03-25, 20:52
W jednej z książek które posiadam są napisane numery silnika i rocznik. Numer silnika do numeru 7017300 były wyprodukowane w 1974, wcześniejszych roczników niema. Czyli najpewniej twój numer pochodzi z początku produkcji.
banasiewicz02 - 2019-03-25, 23:10
Z jednej strony jeśli faktycznie to jest drugi wyprodukowany w Polsce silnik 600 to jest to jakieś wyróżnienie,jest ten dreszczyk emocji,że setki tysięcy silników poszły na przetop na złomowiskach całej polski a ten zapyziały zgnity dziad gdzieś się zachował w jakiejś szopie, z drugiej jednak strony po jego wyglądzie widzę iż jest to totalnie nieużyteczny grat,wymaga w zasadzie wymiany wszystkiego także nie zdziwiłbym się jakby w bólach został z niego sam blok z tym numerem. Paradoksalnie dużo jest na rynku polskim szejsetek,łatwo jest je trafić zachowane w dobrym stanie bo ludzie je kitrali za początków panowania malucha w Polsce a zwykłe 650tki zajeżdżali do cna.
harry37 - 2019-03-26, 00:51
Grzes, też widziałem tą numeracje. Pytanie od jakiego numeru faktycznie się zaczęło
banasiewicz02, Właśnie tak czekam w zawieszeniu i nie wiem czy mogę sobie pozwolić na ten dreszczyk emocji Jeśli jest to faktycznie nr 2 to go wyczyszczę, zrobię tak żeby się kręcił, zaleje olejem i powieszę na ścianie w pokoju Druga sztuka z polskiej fabryki, ah! )))))))
Jest w bardzo kiepskim stanie to na pewno, wał się nie obraca Ale znając życie jak by go pchnął na jedynce to zaraz by śmigał ;DDD Tak oczywiście robić nie będziem.
Kupiłem go na złomie, leżał miską do góry pod innymi silnikami...
damiancn - 2019-03-26, 13:27
silnik wart milion dolarow
banasiewicz02 - 2019-03-26, 19:28
| harry37 napisał/a: | Grzes, też widziałem tą numeracje. Pytanie od jakiego numeru faktycznie się zaczęło
banasiewicz02, Właśnie tak czekam w zawieszeniu i nie wiem czy mogę sobie pozwolić na ten dreszczyk emocji Jeśli jest to faktycznie nr 2 to go wyczyszczę, zrobię tak żeby się kręcił, zaleje olejem i powieszę na ścianie w pokoju Druga sztuka z polskiej fabryki, ah! )))))))
Jest w bardzo kiepskim stanie to na pewno, wał się nie obraca Ale znając życie jak by go pchnął na jedynce to zaraz by śmigał ;DDD Tak oczywiście robić nie będziem.
Kupiłem go na złomie, leżał miską do góry pod innymi silnikami... |
tak czy tak jest fajny dobrze zainwestowane pieniądze,bo totalnie bezsensownie ale jednocześnie dając dużo radości i emocji
harry37 - 2019-03-27, 01:57
banasiewicz02, Zgadza się, wydawanie pieniędzy na maluchowe części na złomie to jest frajda
A tak generalnie to spotkaliście jakieś numery poniżej 7000000 ? i jakie
zolwik - 2019-03-27, 07:28
Aż muszę dziś spr numeracje moich motorów
harry37 - 2019-03-28, 18:55
zolwik, i jak ?
zolwik - 2019-03-28, 19:34
69..... El 650
87..... St 600
81..... St 600
61..... Fl 650
harry37 - 2019-03-31, 15:06
zolwik, Jak to jest że, FL ma 61? Od 88 było inne numerowanie?
zolwik - 2019-03-31, 16:22
Nie wiem może silnik był wymieniany.
Może 600 miały inna numeracje niż 650 .
W el pewnie tez inna numeracja ,bo w oznaczeniu zaczyna się Fiat a w starszych fsm.
|
|