| |
.::Rezerwa 126p::. BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI |
 |
Fiat 126p - Warto Ratować czy nie?
Malan93 - 2019-01-16, 20:34 Temat postu: Warto Ratować czy nie?
Trafiła się okazja więc go kupiłem,Stan można powiedzieć że tragiczny podłoga do remontu błotniki,progi.Maluch pochodzi od pierwszego właściciela który o niego wogóle nie dbał i jest to rocznik 1993 ma przejechane 90274km.Jest jeszcze jeden problem i to chyba największy bo niema dokumentów.I mam teraz dylemat czy jest sens go ratować czy dobić po polach i wrzucić na kontener?
zolwik - 2019-01-16, 21:33
Zgnity bez papierów raczej na dawce
Piter7391 - 2019-01-16, 22:14
Taki grat to tylko dawca, po co inwestować w coś co nie ma papieru.
damiancn - 2019-01-17, 09:14
ciezka sprawa,remonty sa drogie i pracochlonne,ja jak zaczalem remontowac blache to nie moge skonczyc,juz dwa lata,lepiej kup cos normalnego z papierami
Malan93 - 2019-01-17, 09:16
A ile tak +/- mógłby wynieść taki remont liczącą aby same materiały?
zolwik - 2019-01-17, 09:34
Tak na szybko cena materiałów :
-podloga 300
-progi 30/szt
-błotnik przód 100/szt
-pas przedni 100/szt
Jeszcze spasowanie blach, można taniej kupić ale jakość
Wycinanie, spawanie farby konserwację szpachle.
zolo - 2019-01-17, 11:24
Auto na części tam pewnie jeszcze w uj do wymiany oprócz tego co wymienił zolwik
Policina - 2019-01-17, 13:15
A co się stało z papierami? skoro jest to 1 właściciel może dokumenty odzyskać w wydziale komunikacji.
damiancn - 2019-01-17, 14:07
musisz policzyc pare tysiecy,bo jak zaczniesz grzebac to sie okarze ze pol auta jest do wymiany,kazdy kto to zaczynal wie,potem jeszcze malowanie,sporo Panie,sporo
Malan93 - 2019-01-17, 17:55
Papiery zaginęły dlatego że poprzedni właściciel żył z dnia na dzień lubił trochę wypić i dlatego przegwizdał gdzieś dokumenty stąd właśnie ten problem i taki wygląd tego malucha z tego co z nim rozmawiałem to kwity zagineły jakieś 12 lat temu.
zolwik - 2019-01-17, 18:29
Gra nie warta... wszystko zależy jaka cena za tego chrupka.
Skoro papiery przepil to gdzieś pewnie jeździ jakiś szczep. Istnieje możliwość zarejestrowania na zolte ale czy warto.
Lepiej do zbierac $$ i kupić jeżdżący z papierami
Malan93 - 2019-01-17, 18:33
Dałem za niego 300zł
Kudłaty156 - 2019-01-17, 20:08
Na części. 93kkm to trochę sporo więc pewnie motor też do roboty... ale za 300zł to rozebrać, zweryfikować co się nada i odłożyć, a resztę śmietnik. Koledzy wyżej wyliczają podłogę itp itd, ale wszelkie mocowania tj belka przód, mocowania wahaczy itp. itd. są spoko? Jak przegniłe na wylot a ze zdjęcia widać że może tak być, to dolicz sobie jeszcze trochę pesos za porządne tego wstawienie, bo krzywym autem to się chu... jeździ Nikt nie mówi tutaj tego złośliwie, są tu ludzie, którzy masakrę zamieniają bądź zamienili w piękny wóz, ale jeśli nie ma to dla Ciebie wartości sentymentalnej, plus brak papierów (zarejestrować na żółte można ale to też dolicz sobie sporo pesos), to jak wyżej. Powodzenia w dalszym szukaniu!
Malan93 - 2019-01-17, 20:20
Musze się jeszcze poważnie zastanowić.Wjechałem nim na kanał i trochę przejrzałem i tak do poprawy jest podłoga od strony progów dokładnie pod szynami siedzeń reszta jest cała.Progi obie strony zew i wew do wymiany błotniki przód oba do wymiany razem z pasem przednim i maską i tylny prawy błotnik też do wymiany,reszta wydaje się w porządku.
damiancn - 2019-01-17, 21:29
ja jak remontowalem mojegn bolida to kazda czesc szla do ocynku ogniowego,gwarancja 50lat na brak korozji,w innym przypadku korozja zaczyna pozerac blache po miesiacu,szczegolnie w miejscach spawow,taki remont to gruba inwestycja,najpierw zdobadz papiery a potem mysl dalej
Niziur - 2019-01-17, 22:06
Remont malucha w obecnych czasach to 20k PLN.
Puzon - 2019-01-18, 08:45
Mam jeden wzór co do powierzchni naprawy blacharskiej.
To co widać gołym okiem X 10 = powierzchnia do naprawy po wyczyszczeniu
Brutalne ale prawdziwe
Mateusz9510 - 2019-01-18, 16:53
| Kudłaty156 napisał/a: | | Na części. 93kkm to trochę sporo więc pewnie motor też do roboty... |
Zależy jak kto jeździ, mam eleganta od nowości w rodzinie, silnik ma 190kkm i chodzi okej.
damiancn - 2019-01-18, 18:22
silnik malucha przewidziany jest na 150tysiecy,potem powinien isc do remontu,na pewno technika jazdy i olej stosowany moga ten czas wydluzyc albo skrucic
Piter7391 - 2019-01-18, 19:51
| damiancn napisał/a: | | silnik malucha przewidziany jest na 150tysiecy,potem powinien isc do remontu,na pewno technika jazdy i olej stosowany moga ten czas wydluzyc albo skrucic |
150 tys. to już na grubo, silnik malucha czy poloneza 100 tysięcy to jest taki przebieg przy którym jak już otworzysz silnik to trzeba go zrobić całego, oczywiście jeżdżą maluchy na nierozbieranych silnikach i mają po 150 tys. ale to są na wpół żywe motory.
Pan_Waclaw - 2019-01-19, 15:32
Szkoda zachodu. Gdyby to był rocznik 197x to jeszcze można by dumać, a tak to lepiej dozbierać kasę i kupić zadbanego FL-a. Nie spałbym w nocy ładując forsę w auto bez kwitów, to po prostu za duże ryzyko. Zmienią się przepisy w międzyczasie i ch... nie zarejestrujesz. Może mało prawdopodobne, ale możliwe.
20 tys. za remont - zgodzę się, ale jak robimy BARDZO profesjonalnie i wszystko zlecamy. Jak ktoś ma trochę zaplecza i wiedzy to może sobie ogarnąć blacharkę taniej, dużo taniej. Tak czy inaczej poniżej 6 tys. się nie zejdzie. Można szacować koszty, podliczać, ale ZAWSZE coś dojdzie w międzyczasie.
Więc za taką kasę wolałbym wziąć zdrowe auto do poprawek i je trochę doinwestować niż reaminować trupa bez kwitów. Taka prawda Ale mentalność niektórych ludzi jest taka, że za w miarę zdrowe auto nie położy 3 tys. bo za drogo, a woli trzy razy tyle władować w gruza i mieć prawie to samo
zolwik - 2019-01-19, 16:48
Koszt zakupu tego egz zwróci się w częściach.
I tu w sumie jest na plus że nie ma kwitow bo OC nie "ciągnie".
damiancn - 2019-01-19, 19:30
no wlasnie,rozbierz auto na czesci,sprzedaj,i za kase ktora zarobiles kup auto w normalnym stanie,czesci do malucha zaczynaja byc w cenie od jakiegos czasu
damiancn - 2019-01-19, 19:33
a kazda czesc ma swoja wartosc
Szeryf-mib - 2019-02-22, 08:50
Szkoda prądu jak niema papierów zresztą jak zgnitek to mega pracę byś musiał w niego wlozyc
|
|