.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Fiat 126p - Fiat 126p - wersja Kredyty Chwilówki.

Knight_in_fire - 2018-01-29, 00:41
Temat postu: Fiat 126p - wersja Kredyty Chwilówki.
Pośrednictwo Finansowe Kredyty-Chwilówki wraz z końcem stycznia zamyka swoje oddziały i nie będzie już więcej prowadzić swojej lichwiarskiej działalności. Firma wyspecjalizowana w szybkich pożyczkach nie spełniała finansowych oczekiwań jej właścicieli, a zmiana takiego stanu rzeczy wymagałaby wieloletniej restrukturyzacji na co „nie ma czasu”, dlatego nie będzie ona już udzielała więcej chwilowych kredytów.

Przedsiębiorstwo ma swoje oddziały właściwie w całym kraju i jak podkreślają media, jej czerwono-żółta oprawa graficzna stała się jego znakiem rozpoznawczym. W Pośrednictwie Finansowym Kredyty-Chwilówki pracuje w tej chwili blisko półtora tysiąca osób, ale stracą one prace w raz z końcem stycznia, bo właśnie wtedy znikną placówki lichwiarskiego przedsiębiorstwa. Osoby mające w nim kredyt będą musiały go dalej spłacać, tym niemniej już tylko przez wpłaty bankowe.

Lichwiarze postanowili zakończyć swoją działalność, ponieważ po dziesięciu latach miał wyczerpać się ich dotychczasowy model finansowy. Zmiana w sposobie prowadzenia biznesu musiałaby potrwać kilka lat, tymczasem jego właściciele twierdzą, iż nie mają na to czasu. Spółka generowała przy tym wysokie koszty finansowe, zbyt niskie marże oraz niewielkie dochody.

Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy mają być działania Komisji Nadzoru Finansowego, która od kilku lat ostrzegała przed Kredytami-Chwilówkami, stąd firma znalazła się na liście ostrzeżeń KNF z powodu podejrzenia o prowadzeniu przez nią działalności parabankowej. Tym samym jej właściciele nie mogli finansować swojego biznesu za pośrednictwem kredytów i obligacji skarbowych, a uzyskanie finansowania od prywatnych inwestorów stało się zbyt drogie.

Na podstawie: rmf24.pl, money.pl.


----------------------------------------------


A wracając, gdzie się znalazły Maluchy i Fiaty Pandy II tego przedsiębiorcy?


I czy jest to kolor Rosso Ercolano?

Knight_in_fire - 2018-01-29, 00:46

Na Śląsku w TVS jedna z reklam tego lichwiarza brzmiała na początku "Chopy i kobiytki, pódźcie...", dalej nie pamiętam.

Specyfikacja wersji Kredyty Chwilówki:

EL z IV pakietem wyposażenia + nagłośnienie z alternatorem i oszyldowanym, czerwonym bagażnikiem "Kredyty Chwilówki".

Czy ktoś z Rezerwy miał przyjemność kupić malucha lub Pandę II z Chwilówek?

McGyver - 2018-02-03, 23:53

Ja takiego kupiłem :

Rampula - 2018-02-04, 00:14

Mam jedno stare zdjęcie, zrobiłem w Bytomiu z 10 lat temu, jak jeszcze jeździli na czerwonym FL-u
romek - 2018-02-05, 21:49

1. EL nie miały żadnego IV pakietu, był STD i SX, do SX można było dokupić uchylane szyby

2.Każdy Maluch od hmmm 1987 bodajże posiada alternator

3. Oni skupowali każdego eleganta, najchętniej czerwonego ale je chyba malowali (pamiętam pomalowane klamki i wlewy paliwa)

4. Gdzieś na jakimś forum w necie ktoś miał malucha odkupionego z Chwilówek pamiętam, niestety zdarł żółte ,,Małysze'' :D

5. W necie też widziałem zdjęcie kilku rozszarpanych maluchów z chwilówek na złomowisku

6. A więc była możliwość odkupienia od nich, ale oficjalnie nikt nie organizował przetargów czy czegoś chyba, więc nie wiem. Ale większość raczej poszła na żyletki, nie wiem czy jeszcze jakiś się ostał. Sam chciałem kupić bo jeździł u mnie jeden, nawet ładny ale pytałem w lokalnym biurze to nie powiedzieli nic konkretnego.

A mam takie zdjęcia jeszcze:


Piter7391 - 2018-02-05, 22:24

Niektore chwilowki byly malowane, sprayem albo walkiem z klamkami wlewami itp. U mnie jesdzily 2 tak pomalowane. Co do sprzedazy to chyba pare lat temu bylo ogloszenie na olx. Wystawionych bylo ok. 30 sztuk w roznym stanie, niestety nie pamietam ceny ale nie byly jakies kosmiczne.
Marko1992 - 2018-02-05, 22:43

W Mysłowicach ich chyba z 5 na złomie było, ja tylko pamiętam jednego, z zewnątrz pomalowany na czerwono a w originale był zielony
danielewicz - 2018-02-06, 12:48


McGyver - 2018-02-07, 22:30

Marko1992 napisał/a:
W Mysłowicach ich chyba z 5 na złomie było, ja tylko pamiętam jednego, z zewnątrz pomalowany na czerwono a w originale był zielony


Ja za to w Mysłowicach rok temu widziałem jednego na złomie, ale fabrycznie był w kolorze łososiowym.

Knight_in_fire - 2018-11-06, 12:01

Myśleliście nad kupnem takowego?
Trefl - 2018-11-06, 15:23

A da sie jeszcze gdzieś takie wyczaić? Czy już wszystko wyzłomowane? Bo chwilówki już jakiś czas temu upadły :)
mlody mechanik - 2019-02-25, 10:21

Knight_in_fire napisał/a:
fabrycznie był w kolorze łososiowym.

no taki kolor przemalować :facepalm: :luj: :E


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group