.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Silnik z osprzętem i układ przeniesienia napędu - Rozrusznik - blokuje się po regeneracji

fakir - 2017-06-27, 19:29
Temat postu: Rozrusznik - blokuje się po regeneracji
Cześć, jakiś czas temu regenerowałem rozrusznik w swoim elegancie, wymieniłem bendiks, szczotki oraz tulejki (ale tylko tą od strony bendiksu, ponieważ tylna tulejka nie miała luzów i był problem z wyjęciem)

Problem w tym, że rozrusznik się czasem przyblokuje, tzn. obraca wałem podczas odpalania, ale są momenty że wał zatrzymuje się, tak jakby miał za mało prądu aby obrócić wałem, lecz wcześniej zanim to nastąpi nic nie zanosi się na to.
Mam wskaźnik napięcia akumulatora i podczas blokowania się rozrusznika napięcie mierzone na akumulatorze spada do ok 9,0-9,5volt a podczas normalnego odpalania do ok 10,5-11volt

Zdarza się to powiedzmy raz lub dwa na dziesięć odpaleń.
Dodam, że mam głowicę po planowaniu 2,5mm, oraz ciśnienie sprężania wynosi ok 14bar na zimnym.

Dodatkowo, mam wrażenie, że rozrusznik wydaje niepokojące dźwięki podczas odpalania
https://www.youtube.com/watch?v=iOHZS6A740Q tutaj nagrane przy odpiętym zasilaniu cewki aby wymusić ciągłą pracę rozrusznika.

Niestety nie mam możliwości posłuchać innego maluszka, więc proszę abyście rzucili okiem i ocenili ;)
Być może przesadzam i wszystko jest w normie...

Pozdrawiam

evil1 - 2017-06-28, 08:24

A szczotki są węglowe czy miedziano węglowe? możesz sprawdzić opór na szczotkach , raz się nadziałem na węglowe mające ok 6ohm , stawiały za duży opór i rozrusznik się blokował, nie miał siły pod obciążeniem, miedziano węglowe powinny mieć do 1ohma oporu.
fakir - 2017-06-28, 18:16

Z tego co pamiętam, to miedziano węglowe - nie były zupełnie czarne.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group