.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Silnik z osprzętem i układ przeniesienia napędu - Skaka na wolnych obrotach. [1986r] na aparacie.

dilidzins - 2017-05-18, 17:19
Temat postu: Skaka na wolnych obrotach. [1986r] na aparacie.
Witam.
Mam problem, a mianowicie od samego początku, gdy kupiłem malca skakał na wolnych obrotach (jakby podbijało obroty na chwilę). Myślałem, że jak go uszczelnie wymienię uszczelki gdzie się da, uspokoi się to.Jednak dalej to samo. Próbowałem już z inną cewką, aparatem zapłonowy, nowy kondensator, nowe platynki, nowe kable nowe świece, wyregulowany gaźnik,ustawiony zapłon.I dalej to samo
Jak będę miał możliwość spróbuję na innym gaźniku.

Lecz pytanie brzmi
Co o tym sądzicie?
Może coś polecicie na ten problem

Film poglądowy :
https://youtu.be/RWWGZ4J3t80

norek - 2017-05-18, 17:46

Sprawdź łańcuch rozrządu czy czasem nie jest źle założony , być może zużyty i przeskoczył na zębach .
dilidzins - 2017-05-18, 18:25

Rozrząd wymieniany rok temu .
Ale z ciekawości zobaczę jutro czy może nie przeskoczył

CZESIO1958 - 2017-05-18, 19:35

Rozrząd
Zawory ( w tym stan dzwigienek zaworowych , powierzchnie końcowek naciskających na trzonek zaworu bo mogą być wyklepane )
Uszczelki pod gaźnik
Regulacja i zaworów i gaźnika i zapłonu
I jeszcze czy w baku nie masz jakiegoś syfu

dilidzins - 2017-05-18, 19:59

Bak czyszczony, nowe przewody, pompka
Gaźnik czyszczony. (nowe uszczelki)
Głowica wraz z zaworami robiona (prowadnice, usunięte dołki na stykach)
Muszę próbować wszystkiego

dilidzins - 2017-05-21, 16:54

Rozrząd sprawdzony, niestety dalej to samo. Odkąd go kupiłem ten silnik to jedna wielka zagadka :/
Ziółas - 2017-05-28, 18:57

dilidzins, a spróbuj poruszac przepustnicą to znaczy np, wyciagac ją wzdłuż jej osi, czy zmieni to pracę, u mnie były podobne objawy okazało się że, ta część "blaszka" przepustnicy przykrecana do osi srubami wytarła sie z jednej strony i w zależnosci jak sie przemiszczała zmieniala sie praca silnika

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group