.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Silnik z osprzętem i układ przeniesienia napędu - Przerywa na ssaniu, nie ma mocy, szarpie

MajkelMoto - 2017-04-25, 14:33
Temat postu: Przerywa na ssaniu, nie ma mocy, szarpie
Mam od niedawna taki problem że co kilka dni jadę sobie maluchem do szkoły (stoi obecnie pod chmurką) i tak po 2-3 km kiedy jest już w miarę rozgrzany, dogrzewa się w sumie. Stoję na światłach i ruszam, po czym jedynka okej a wbijam dwojke i przyśpieszam i zaczyna szarpać, przerywać to wtedy go na sprzęgle przegazuję i jest przez chwilę ok po czym znowu to samo już na 3 biegu itd. Dopiero jak go zgaszę i postoję z minutke jest okej, tak jakby go zalewało. Gaźnik regulowałem na wszystkie możliwe sposoby i strasznie trzęsie tym silnikiem, nie chodzi równo. Zawory regulowane z rok temu ale palił zawsze dobrze i nie był slaby, nic nie stuka. Mechanik ze szkoły mówił ze mam "chyba" luz na osi przepustnicy, że jest wyrobiona. Czy to może być to?

I drugi problem, dziś sie zaczął, rano wstaje, odpalam kaszlaka na ssaniu i zawsze było normalnie że wchodził na obroty, i tak chodził z 3min i jechałem kawałek na półssaniu i potem git a dziś załączam ssanie a on jakby zalewał się, tracił moc, nie wiem. Na ssaniu razy wysokie, potem niskie, dodaje gazu a on się dławi i gaśnie, potem poczekałem bo chyba się zalał i odpaliłem bez ssania i było już w miarę okej ale musiałem trzymać sporo czasu gaz bo zaczynał gasnąć i dopiero jak się rozgrzał było okej, co jest nie tak?

banasiewicz02 - 2017-04-26, 08:03

wykręć świece i zobacz ich kolor,jak będą czarne to bankowo masz problem z zalewaniem,z wysokością pływaka,regulacją gaźnika.
Fascynat - 2017-04-26, 10:21

Rozebrałbym gaźnik i sprawdził pływak, może masz dziurę?
MajkelMoto - 2017-04-26, 15:54

Problem zniknął nie wiem na ile (odpukać oby jak najdłuzej). Wczoraj dokręciłem śrubki w gaźniku wiadomo, nie ruszałem regulacyjnych powietrza i paliwa. Ale dokręciłem tą od cięgna przepustnicy i wczoraj było tak samo, dziś rano jak co dzien jade do szkoły a on trzyma obroty, równo chodzi, nie trzęsie budą jak wcześniej. hmm o co chodzi, chyba faktycznie gaźnik do regeneracji będzie

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group