| |
.::Rezerwa 126p::. BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI |
 |
Silnik z osprzętem i układ przeniesienia napędu - co daje wał z bisa?
rychoo - 2017-01-24, 10:03 Temat postu: co daje wał z bisa? Witam
Szukałem a nie znalazłem odpowiedzi.
Co daje zastosowanie wału z bisa do seryjnej 650.
Sprawdziłem, wykorbienia te same. lżejszy? lepiej wyważony?
Pzdr.
evil1 - 2017-01-24, 10:26
Przeciwwaga przesunięta bliżej osi obrotu:
mniejszy moment bezwładności = łatwiej wpłynąć na zmianę obrotów (chętniej się wkręci na obroty, chętniej też je wytraci)
Ze względu na ilość materiału w okolicach czopów korbowodowych wału:
-mniejsze prawdopodobieństwo pojawienia się naprężeń wynikających ze zjawiska karbu. (trudniej go połamać)
Piter7391 - 2017-01-24, 12:21
Prawdą jest to co pisze na tej stronce?
Głównie chodzi o ostatnie zdanie z cytatu, bo mam już przygotowany wał, a cylindry z tulejami szykuje do oddania do przeróbki i teraz nie wiem czy zlecić zrobienie tych wycięć czy sobie darować?
http://91.226.146.182/www/zwiek_poj.htm
"Końcowa operacja to wytoczenie wycięcia na dolnej części cylindrów (wymiary tak jak w fabrycznym cylindrze z Fiata 126p). Wycięcia te zapobiegają uderzeniu przeciwwagi wału korbowego w ścianki cylindra. Natomiast kiedy zmienimy wał korbowy seryjny na ten z Bisa lub Cinquecento operacja ta nie jest wymagana."
Ziółas - 2017-01-24, 12:37
Piter7391, to co tam jest napisane ma sens bo tuleja po tym zabiegu znajduje sie 6mm bliżej wału.
zgodnie z tym co napisał evil1, wał z bisa cc ma mniejsze przeciwwagi więc w tym przypadku obniżenie tulei nie będzie wpływało negatywnie.
głodny - 2017-01-24, 13:55
Piter7391, Zgadza się.
Piter7391 - 2017-01-24, 15:02
Ok, dzięki za informacje
dezmo - 2017-05-05, 00:25
Teoretycznie jeżeli stoczymy koło zamachowe trosKe więcej to wyjdzie na to samo co jakbyśmy zastosowali wał z bisa??
|
|