| |
.::Rezerwa 126p::. BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI |
 |
Silnik z osprzętem i układ przeniesienia napędu - Półoś zabieraki
boski - 2016-12-13, 10:58 Temat postu: Półoś zabieraki Witam. Wymieniałem niedawno przeguby w moim maluszku. takie pytanie czy po skręceniu wszystkiego powinienem mieć luz półosi w zabieraku? chodzi mi o to czy półoś powinna ruszać się na tej sprężynce co jest w zabieraku w stronę koła i odbijać do skrzyni? bo nie mam tego luzu i prawdopodobnie przez to trzęsie mi budą samochodu
zolo - 2016-12-13, 11:45
powina sie swobodnie przesuwać w tej flanszy. Jak sie ja dociśnie do kola sprężynka powinna ja z powrotem cofnąć.
boski - 2016-12-13, 13:17
tak też mi myślałem. to dlatego mi telepie budą ;D czyli jak sie zacina to frezy w zabierakach są już zjechane lub na półosi?
fakir - 2017-03-25, 18:13
Cześć, czy takie przeguby nadają się do wymiany?
http://oi67.tinypic.com/2ed5d82.jpg
http://oi67.tinypic.com/25tenna.jpg
jak zweryfikować ich stan?
po drugie jaki mniej więcej powinien być luz między półosią a kielichem (zabierakiem)?
U mnie frez był suchy, kielich ma większy luz w miejscu gdzie częściej pracuje, a gdy się go zsunie bliżej skrzyni to luz jest mniejszy.
norek - 2017-03-25, 18:45
Powiem tak ,jeżeli wyjeżdżasz w dłuższe trasy to wymień te przeguby , ale jak jeździsz blisko to zostaw ,Zużyte przeguby mocno stukają podczas ruszania .
fakir - 2017-04-16, 11:32
Cześć, czy między nową półosią a nowym zabierakiem powinien być luz ma frezie? Bo u mnie musiałem młotkiem nabijać zabierak na półoś. A drugi zabierak wszedł z delikatnym oporem .
Na razie zrobione 500km na zestawie i jest ok.
Grzes - 2017-04-16, 12:31
Dałeś smar czy składałeś na sucho?
romek - 2017-04-16, 12:45
Nie można nabijać młotkiem !! To ma się przesuwać swobodnie! Ale tak niestety bywa przy jakości dzisiejszych zamienników...
Cinuz - 2017-04-16, 14:37
nie wiem skąd macie zamienniki ale też chcę. Wszystkie zabieraki które jak dotąd kupowałem były oryginalne. I oryginalnie beznadziejne... półoś w bardzo dobrym stanie. Rwało je po pół roku
fakir - 2017-04-22, 20:54
| romek napisał/a: | | Nie można nabijać młotkiem !! |
no niestety, inaczej nie idzie...
A dlaczego po krótkim czasie sprężynka która odpycha pół oś od krótkiej półosi (pod kielichem) pęka na pojedyncze zwoje? To samo miałem ze starą sprężynką
romek - 2017-05-01, 11:01
| Cinuz napisał/a: | | nie wiem skąd macie zamienniki ale też chcę. Wszystkie zabieraki które jak dotąd kupowałem były oryginalne. I oryginalnie beznadziejne... półoś w bardzo dobrym stanie. Rwało je po pół roku |
To że na pudełku było napisane ,,Ricambi Originalli'' nie znaczy że to oryginały
Rampula - 2017-06-21, 23:15
Jak myślicie, czy na tej polosi dam rade jeszcze pojeździć?
Spadła mi ta zawleczka na końcu i jak widac troche ją zmielilo na czopie polos przesunela sie mocno w stronę skrzyni i zmielil się tez zabierak . Nowy zabierak wchodzi ciężko bo praktycznie nie ma wieloklinu na poczatku, dalsza część polosi jest ok.
xemup - 2017-06-21, 23:25
Pojeździj to zobaczymy
romek - 2017-06-22, 08:01
Ja bym wymieniał. Nie jest to duży koszt, a jak staniesz w drodze to po zawodach.
|
|