.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Silnik z osprzętem i układ przeniesienia napędu - Półoś zabieraki

boski - 2016-12-13, 10:58
Temat postu: Półoś zabieraki
Witam. Wymieniałem niedawno przeguby w moim maluszku. takie pytanie czy po skręceniu wszystkiego powinienem mieć luz półosi w zabieraku? chodzi mi o to czy półoś powinna ruszać się na tej sprężynce co jest w zabieraku w stronę koła i odbijać do skrzyni? bo nie mam tego luzu i prawdopodobnie przez to trzęsie mi budą samochodu
zolo - 2016-12-13, 11:45

powina sie swobodnie przesuwać w tej flanszy. Jak sie ja dociśnie do kola sprężynka powinna ja z powrotem cofnąć.
boski - 2016-12-13, 13:17

tak też mi myślałem. to dlatego mi telepie budą ;D czyli jak sie zacina to frezy w zabierakach są już zjechane lub na półosi?
fakir - 2017-03-25, 18:13

Cześć, czy takie przeguby nadają się do wymiany?
http://oi67.tinypic.com/2ed5d82.jpg
http://oi67.tinypic.com/25tenna.jpg

jak zweryfikować ich stan?

po drugie jaki mniej więcej powinien być luz między półosią a kielichem (zabierakiem)?
U mnie frez był suchy, kielich ma większy luz w miejscu gdzie częściej pracuje, a gdy się go zsunie bliżej skrzyni to luz jest mniejszy.

norek - 2017-03-25, 18:45

Powiem tak ,jeżeli wyjeżdżasz w dłuższe trasy to wymień te przeguby , ale jak jeździsz blisko to zostaw ,Zużyte przeguby mocno stukają podczas ruszania .
fakir - 2017-04-16, 11:32

Cześć, czy między nową półosią a nowym zabierakiem powinien być luz ma frezie? Bo u mnie musiałem młotkiem nabijać zabierak na półoś. A drugi zabierak wszedł z delikatnym oporem .
Na razie zrobione 500km na zestawie i jest ok.

Grzes - 2017-04-16, 12:31

Dałeś smar czy składałeś na sucho?
romek - 2017-04-16, 12:45

Nie można nabijać młotkiem !! To ma się przesuwać swobodnie! Ale tak niestety bywa przy jakości dzisiejszych zamienników...
Cinuz - 2017-04-16, 14:37

nie wiem skąd macie zamienniki ale też chcę. Wszystkie zabieraki które jak dotąd kupowałem były oryginalne. I oryginalnie beznadziejne... półoś w bardzo dobrym stanie. Rwało je po pół roku
fakir - 2017-04-22, 20:54

romek napisał/a:
Nie można nabijać młotkiem !!

no niestety, inaczej nie idzie...

A dlaczego po krótkim czasie sprężynka która odpycha pół oś od krótkiej półosi (pod kielichem) pęka na pojedyncze zwoje? To samo miałem ze starą sprężynką

romek - 2017-05-01, 11:01

Cinuz napisał/a:
nie wiem skąd macie zamienniki ale też chcę. Wszystkie zabieraki które jak dotąd kupowałem były oryginalne. I oryginalnie beznadziejne... półoś w bardzo dobrym stanie. Rwało je po pół roku


To że na pudełku było napisane ,,Ricambi Originalli'' nie znaczy że to oryginały :D

Rampula - 2017-06-21, 23:15

Jak myślicie, czy na tej polosi dam rade jeszcze pojeździć?



Spadła mi ta zawleczka na końcu i jak widac troche ją zmielilo na czopie :/ polos przesunela sie mocno w stronę skrzyni i zmielil się tez zabierak :/ . Nowy zabierak wchodzi ciężko bo praktycznie nie ma wieloklinu na poczatku, dalsza część polosi jest ok.

xemup - 2017-06-21, 23:25

Pojeździj to zobaczymy :D
romek - 2017-06-22, 08:01

Ja bym wymieniał. Nie jest to duży koszt, a jak staniesz w drodze to po zawodach.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group