.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Silnik z osprzętem i układ przeniesienia napędu - Termostat

Bingo - 2016-08-20, 21:29
Temat postu: Termostat
Jak sprawdzić, czy termostat działa? Jeśli odpalę malucha i pochodzi na postoju to po jakim czasie powinien się otworzyć?
Mateusz23maw - 2016-08-20, 21:43

Jak się rozgrzeje do odpowiedniej temperatury.
Bingo - 2016-08-20, 21:52

Pytam, ponieważ w przypadku uszkodzonego termostatu nie chcę przegrzać silnika. Więc po jakim casie powinien sie otworzyć na postoju przy aktualnych temperaturach?
matys782 - 2016-08-20, 21:53

Wymontuj go wloz do wody z termometrem i gotuj wode na palniku i bedziesz widział
Bingo - 2016-08-20, 21:56

Pytam o sprawdzenie bez wymontowywania.
Mateusz23maw - 2016-08-20, 22:30

Wszystko zależy od temperatury otoczenia, ciśnienia atmosferycznego, stanu technicznego pojazdu oraz nastawów gaźnika oraz zapłonu. Przejedz się po mieście,tak z 5 km i wtedy na pewno powinien się uchylić.
Pan_Waclaw - 2016-08-20, 22:31

Zrób po okolicy kilka kilometrów - przy obecnych temperaturach termostat powinien się już otwierać. Silnika nie przegrzejesz jak będziesz jechał spokojnie.
Bingo - 2016-08-20, 22:34

OK, dzieki.
dezmo - 2017-06-19, 20:41

Witam, urwała mi się sprężynka która działa na klamkę/dźwignie/zamek?? Termostatu. Jak się ja wymienia? Trzeba rozwiercic te nity które trzymają się osi po której działa ta dźwignia? Chodzi mi o klape.

Wcześniej napisałem w innym poście a nie zauważyłem że nie ten dział :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group