.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Fiat 126 BIS - Regeneracja poduszek skrzyni

ramzes92 - 2015-04-11, 10:06
Temat postu: Regeneracja poduszek skrzyni
Witam.

Kupiłem w ciemno poduszki z bisa razem z całą kołyską za grosze (10zł)
Jedna z nich ledwo się trzyma, druga jest kompletnie rozwulkanizowana.
Myślałem o zastąpieniu gumy poliuretanem, ale obawiam się, że będzie to wtedy zbyt sztywne zawieszenie. Znane są Wam lepsze sposoby na uratowanie tego paścia?
Zdjęcia przedstawiające stan poduszek zamieszczę po południu.

Pozdrawiam
JK

ATi - 2015-04-11, 10:55

ramzes92, zalej klejem poliuretanowym do szyb. Stary, dobry i sprawdzony sposób na poduchy. ;)
ramzes92 - 2015-04-11, 11:51

myślałem o dorobieniu wkładu na zamówienie, ale to też dobry pomysł

czy twardość takich poduszek potem jest porównywalna?

ATi - 2015-04-11, 12:03

ramzes92, są twardsze, ale zawsze można nawiercić kilka otworów w celu "zmiękczenia" poduchy. ;)
ramzes92 - 2015-04-11, 22:12

Znalazłem jakieś dane, nie wiem czy dobre, ale w skali Shore'a ten klej ma bardzo dobre parametry w kwestii elastyczności.

W poniedziałek spróbuję w gliwicach kupić ten klej.

ATi, a wypełniasz te poduszki razem z oryginalnym wkładem, czy tylko tulejka i klej dookoła?

ATi - 2015-04-11, 22:21

ramzes92, ja swoje poduchy zalałem praktycznie nowe w celu usztywnienia. Możesz zostawić gumę i tylko wypełnić pustki, chyba że masz w kiepskim stanie to lepiej zrobić tak jak w linku poniżej. Oczywiście przed wypełnieniem odtłuszczyć całość, ja dodatkowo zmatowiłem papierem ściernym.

http://www.racingforum.pl...=320&p=1133497&

ramzes92 - 2015-04-11, 22:51

No to w poniedziałek będzie zabawa :)
Wygrzewałeś to potem jakoś?

ATi - 2015-04-11, 22:59

ramzes92, dwa dni na słońce wystawiałem, a i tak leżały jeszcze parę tygodni. ;)
ramzes92 - 2015-04-11, 23:03

No to wiem już wszystko, dzięki za info ;)
ATi - 2015-04-11, 23:06

ramzes92, spoko. Ogólnie to wypełnij całe poduchy, a jak będą za twarde to zawsze można nawiercić otwory. ;)
ramzes92 - 2015-04-12, 08:35

W moim przypadku nawet lite stalowe nie byłyby za miękkie, mam pewien szatański pomysł do sprawdzenia :D
Krzysztof0430 - 2015-04-13, 18:33

Firma Lorens Family z Warszawy się zajmuje regeneracją różnych tulei i różnej maści poduszek.
ramzes92 - 2015-04-13, 22:58

już podziałałem dzisiaj z klejem do szyb, zapowiada się obiecująco ;)
.Adam - 2015-04-14, 18:54

Wrzuć foto jak to wyszło.
Opowiedz coś jak to zrobiłeś i czy zdaje egzamin.

ramzes92 - 2015-04-14, 22:16

Niestety do poduszek obecnie mam prawie 40km, więc efekty przedstawię dopiero za 2 tygodnie.
Wydłubałem tulejkę z gumy, samą gumę też wydłubałem do zera. Co nie chciało zejść traktowałem głowicą ścierną aż było widać stal. Potem zmatowiłem wszystko papierem 200, zrobiłem sobie przymiar, żeby ładnie wycentrować tuleje i całość obficie zalałem tym klejem.

ATi - 2015-04-14, 22:28


To to ja rozumiem, jak moje będą za miękkie to podobnie zrobię. ;)

ramzes92 - 2015-04-30, 09:44

ATi, jakiego kleju (jakiej firmy) użyłeś? Moje schną od 2 tyg i dalej są masakryczne miękkie
ATi - 2015-04-30, 11:41

ramzes92, a to dziwne. :o
Ja miałem chyba klej z Boll'a, i spokojnie na następny dzień były twarde.
Może gdybyś wykonał kilka bardzo małym otworów wiertłem Φ1/Φ2 mm w celu dostarczenia tlenu to byłoby lepiej.

ramzes92 - 2015-04-30, 23:56

Też mam bolla, prędzej wrzucę je do wody bo on się utwardza pod wpływem wilgoci a trzymałem je w dosyć suchym pomieszczeniu, bo się nie doedukowalem
ramzes92 - 2015-05-17, 16:28

No więc poduszki gotowe ;)

Poleżały tydzień w wiadrze z wodą i są

...twarde :>


Fotki poniżej ;)

https://www.dropbox.com/s...FjFHqemUgFi70Wa

Koszt

Klej firmy Forch 25zł
Piwko 7,3
Rękawiczki jednorazowe - zajumane dziewczynie

Karol - 2015-05-17, 16:34

Ale dobry spsób - jak mi w dupowozie pójdzie poduszka silnika/skrzyni to dla testów/z ciekawości aż się pobawię :D
ramzes92 - 2015-05-17, 18:34

Ale bez piwa nie działa, pamiętaj ! :mrgreen:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group