.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Fiat 126 BIS - Wyciek z czujnika ci¶nienia oleju

voytas - 2015-02-25, 17:04
Temat postu: Wyciek z czujnika ci¶nienia oleju
Kilka tygodni temu BIS pierwszy raz zaznaczył teren...

Ewidentnie kapie z czujnika ci¶nienia oleju - czy kto¶ z Was miał taki problem?
Nie mam obecnie warunków żeby to rozebrać, ale może kto¶ z Was zna odpowiedzi na poniższe pytania:
- czy po wykręceniu czujnika wyleci olej i je¶li tak to jak dużo?
- czy jest tam jaka¶ uszczelka/podkładka któr± wystarczy wymienić, czy też trzeba wymienić czujnik?
- czy da się to zrobić bez spuszczania całego oleju (np. podnosz±c kaszlaka z odpowiedniej strony)?

Na razie tego nie dotykam bo obawiam się zapaskudzenia podłogi w hali garażowej, ale niestety kapie coraz bardziej i chyba będzie trzeba się za to zabrać...

PS
Dzi¶ zamówiłem 2 sztuki czujnika, na dniach będę je miał w domu.

malan126 - 2015-02-25, 19:23

Bedzie tam podkładka miedziana . Jak kupiłe¶ nowy czujnik powinna tam taka być . Zrobisz to szybko to nie wypłynie duzo oleju :)
voytas - 2015-03-07, 14:06

malan126 napisał/a:
Bedzie tam podkładka miedziana . Jak kupiłe¶ nowy czujnik powinna tam taka być . Zrobisz to szybko to nie wypłynie duzo oleju :)

Zgadza się, nowe czujniki posiadały podkładki.

Wymieniłem i chyba jest OK. Oleju wyleciało tyle co nic - niepotrzebnie panikowałem, mogłem to zrobić na ulicy ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group