.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Fiat 126 BIS - Jaki olej lejecie do BISa?

voytas - 2014-08-15, 16:40
Temat postu: Jaki olej lejecie do BISa?
Chciałbym podarować mojemu nowonabytemu BISowi nowy olej - pytanie brzmi: jaki?

Mam w swoich zapasach Mobil 1 New Life 0w-40, ale nie wiem czy maluch zniesie syntetyk...
Z tego co czytałem do BISa lejemy olej klasy 10w40, ale chętnie się dowiem co lejecie do swoich samochodów...

Przy okazji mam zamiar wymienić także płyn w układzie chłodzenia - mam w garażu zapas Borygo Eko - czytałem na forum że nadaje się do BISa, prawda to?

Anzel - 2014-08-15, 17:49

Do swojego niemłodego już silnika w Bisie, wlewałem 10W40 na zimę,w lecie przeszedłem na piętnastkę.Silnik pracowal cicho,nie gubił ciśnienia.Napewno nie warto przepłacać za markę,lepiej częściej wlewać świeżą oliwę.

Co do chłodziwa,to wymieniając je kilka razy mam nieco doświadczeń.Paraflu faktycznie dobrze spisywało się w 703,raz wlałem Borygo lub Petrygo - nie odczulem róznicy,ale po pęknięciu dolnego weża i tak wszystko sp**doliło w glebę 8) Finalnie,po wymianie UPG,wlałem mieszankę czystego glikolu (-70) z wodą,w proporcji 60:40.Autko jeździło całą ubiegłą zimę,bez problemu utrzymywało założoną temperaturę.Płynu dolewałem raz na jakiś czas,ale to kwestia dziurki w rurce w tunelu,o której nie miałem pojęcia.

ATi - 2014-08-15, 19:07

voytas, od remontu silnika w bisie mam syntetyk Mobila 0w40.
Tylko w jakim stanie jest twój silnik, po zalaniu syntetykiem cały syf z mineralki który "uszczelniał" silnik zostanie oderwany i mogą pojawić się wycieki.

Anzel co do przeciekającej rury w tunelu znam dobry sposób, wymienić na rurki miedziane. ;)

voytas - 2014-08-15, 21:19

ATi napisał/a:

voytas, od remontu silnika w bisie mam syntetyk Mobila 0w40.
Tylko w jakim stanie jest twój silnik, po zalaniu syntetykiem cały syf z mineralki który "uszczelniał" silnik zostanie oderwany i mogą pojawić się wycieki.

No to w takim razie nie będę szalał tylko zaleję jakiś dobry olej 10w40.

Mobil 0w40 pozostał mi po poprzednim aucie, kupiłem ale nie zdążyłem wymienić przed sprzedażą no i teraz 8 litrów stoi i się kurzy ;)

ATi - 2014-08-15, 21:36

voytas, no to jak leży to weź go zalej. ;)
voytas - 2014-08-16, 13:25

ATi napisał/a:
voytas, no to jak leży to weź go zalej.

Auto mam dwa tygodnie, więc na razie trudno stwierdzić w jakim stanie jest silnik oraz nie wiadomo co tam było lane. Auto po dziadku w związku z czym podejrzewam że do tej pory jeździł na jakimś tanim oleju i syntentyk faktycznie mógłby coś tam rozpuścić...
Na razie nie chcę eksperymentować bo cieknący silnik to coś czego nie toleruję a nie widzi mi się remont silnia ;)

ATi - 2014-08-16, 17:52

voytas, jaki masz tam przebieg w tym Bisie? Jak nie duży to lej syntetyk, w moim przy 150 tysięcy przy oleju 5w30 nic nie ciekło. Jak masz poniżej 80 tysięcy i nie masz problemów z silnikiem to nic się złego nie stanie. ;)
voytas - 2014-08-16, 21:25

ATi napisał/a:
voytas, jaki masz tam przebieg w tym Bisie? Jak nie duży to lej syntetyk, w moim przy 150 tysięcy przy oleju 5w30 nic nie ciekło. Jak masz poniżej 80 tysięcy i nie masz problemów z silnikiem to nic się złego nie stanie.

Na liczniku jest ok 43000km, ale cholera wie czy to prawdziwy przebieg...
Jak tylko doczekam się terminu u polecanego fachowca od 126p to może rzuci fachowym okiem na auto i oceni czy licznik się już obrócił, czy też nie...

Przy okazji może zmierzymy kompresję - wtedy będzie też wiadomo co i jak.

Krzysztof0430 - 2014-08-16, 23:38

ATi, przy tym oleju 0W40 bierze Ci coś silnik oleju?

Anzel napisał/a:
Napewno nie warto przepłacać za markę,lepiej częściej wlewać świeżą oliwę.
marka też ma znaczenie. Bo przy tanim oleju może być sytuacja że świeży olej 10W40 po przebiegu np. 6 tyś km już nie będzie posiadał właściwości odpowiadających olejowi 10W40.
ATi - 2014-08-16, 23:55

Krzysztof0430, silnik po kapie to ani grama nie bierze. ;)
Dobry olej lany od początku to podstawa, dlatego nie widzę sensu lania mineralki po remoncie.

voytas - 2014-10-03, 12:19

BIS został zalany olejem Comma 10w40 - co będzie to będzie :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group