| |
.::Rezerwa 126p::. BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI |
 |
Fiat 126 BIS - Alternator z cc700 do bisa
Playzer - 2013-10-22, 20:11 Temat postu: Alternator z cc700 do bisa Jak wiadomo teoretycznie temat wszystkim powszechnie znany, a jak to ma się w praktyce?
Alternator pasuje p&p czy trzeba coś rzeźbić? Ma ktoś taką wydumke u siebie, może się pochwalić?
Krzysztof0430 - 2013-10-22, 21:31
Altek jest P&P. Jedyny skutek uboczny u mnie to trochę przesunięty osiowo pasek klinowy. Trochę kilometrów zrobił z przesuniętym paskiem i nic się nie stało złego z paskiem klinowym.
Playzer - 2013-10-22, 21:43
Dzięki wielkie Pasek się nie pali, szarpie?
bombel126 - 2013-10-22, 23:14
hmmm a nie trzeba przypadkiem wymienic wiatraka altka? przeciez silnik cienkiego kreci sie w druga strone niz bisowski
Krzysztof0430 - 2013-10-23, 01:36
bombel126, a widziałeś wiatrak alternatora BISowskiego produkcji Magneti Marelli i altka od CC700? Kierunek zagięcia łopatek wiatraka jest ten sam w obydwóch przypadkach.
bombel126 - 2013-10-23, 02:48
widzialem i wlasnie maja odwrotne lopaty z tego co pamietam, z reszta musza miec skoro kreca sie w przeciwne strony.
Krzysztof0430 - 2013-10-23, 14:40
bombel126, zwracam honor. Łopatki wentylatora są obrócone w drugą stronę. Ale i tak nie zmienia to faktu że alternator działa poprawnie.
Się tak zastanawiam czy alternator z CC700 nie posiada większego prądu ładowania z powodu że koło pasowe w CC700 posiada większą średnicę niż koło pasowe wału z BISa.
fifi - 2014-03-29, 20:49
http://mfk126p.nazwa.pl/dzial.php?id=89955
zawodnik - 2015-06-17, 10:14
pytanie jak zdjąć łożysko z wirnika alternatora w bisie? bo tam jest komutator
Krzysztof0430 - 2015-06-17, 17:38
zawodnik, jakiego producenta masz alternator? Bo nie wiem czy demontaż łożysk w Zelmocie i Magnetii Marelli wygląda tak samo.
zawodnik - 2015-06-18, 08:25
szczerze to nie pamietam a teraz nie sprawdzę łożysko jest między elementem gdzie pracują szczotki a wirnikiem
zawodnik - 2015-06-24, 08:54
taki mam wirnik
foto
|
|