| |
.::Rezerwa 126p::. BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI |
 |
Koła - Felgi 14 cali...
JustRalf - 2013-08-23, 11:19 Temat postu: Felgi 14 cali... Podpowiecie?
Felga o parametrach: 5,00BX14H 04 00 ET48
Podejdzie do Malucha? Przy założeniu, że bez obniżania...
No i co z oponą?
Może ma ktoś fotki 126p na felgach 14 cali?
Mateusz23maw - 2013-08-23, 11:26
Tak bedzie to wyglądało
http://www.fotosik.pl/pok...df4d76e651.html
http://ifotos.pl/zobacz/hhf_xpehaw.JPG/
ATi - 2013-08-23, 11:38
JustRalf, jak masz kasę na opony to możesz kupić 155/55r14, mają taką samą wysokość jak oryginalne 12".
JustRalf - 2013-08-23, 11:44
Szczerze powiedziawszy, to dokładnie tego Malucha miałem na myśli
Wiadomo z czego są te felgi / jakie mają parametry?
| ATi napisał/a: | | JustRalf, jak masz kasę na opony to możesz kupić 155/55r14, mają taką samą wysokość jak oryginalne 12". |
Uuaaaa... niezły cennik Chyba ułatwiłeś mi sprawę i wybiłeś z głowy głupi pomysł
PS: dopiero teraz znalazłem odpowiedni dział o kołach... sorry za śmiecenie
ignac2004 - 2013-08-23, 11:46
Tyle, że z ET48 to raczej trzeba będzie dystans montować
Delmut - 2013-08-23, 12:02
| JustRalf napisał/a: | Uuaaaa... niezły cennik Chyba ułatwiłeś mi sprawę i wybiłeś z głowy głupi pomysł |
210zł/szt to taka zła cena??
Wg mnie tragedii nie ma...
Ciekawe jakby wyglądał Maluch na 14" alu, np. takich:
Trzeba kiedyś spróbować
JustRalf - 2013-08-23, 12:15
| Delmut napisał/a: |
210zł/szt to taka zła cena??
Wg mnie tragedii nie ma...
Ciekawe jakby wyglądał Maluch na 14" alu, np. takich:
Obrazek
Trzeba kiedyś spróbować |
opony: 210 x 4 = 840zł
felgi: około 200zł
piaskowanie + malowanie proszkowe: około 280zł
RAZEM 1320zł... dla mnie to dużo jak na koła do Malucha Ale oczywiście "dużo" i "mało" to pojęcia względne...
Miałem gdzieś 2 zdjęcia zielonego ELa na tych 14stkach z SC, ale nie mogę znaleźć
Pamiętam tylko, że koła wyglądały potężnie, ale niestety nie mieściły się w nadkolach, co w moim przypadku je dyskwalifikuje.
Poza tym w przypadku tych felg, do kwoty końcowej trzeba doliczyć pewnie ze 4 stówki
Ja myślałem bardziej o stali... alu jakoś mi nie pasuje w 126p.
To, co wstawił Mateusz23maw mi się podoba.
xlar1 - 2013-08-23, 12:19
A jaką rozsądno szerokościowo oponę dać do takiej felgi żeby się zmieściła w nadkole? Jeszcze przy lekkim zglebieniu? Nie bardzo to widzę.
Delmut - 2013-08-23, 12:19
| JustRalf napisał/a: | | Delmut napisał/a: |
210zł/szt to taka zła cena??
Wg mnie tragedii nie ma...
Ciekawe jakby wyglądał Maluch na 14" alu, np. takich:
Obrazek
Trzeba kiedyś spróbować |
opony: 210 x 4 = 840zł
felgi: około 200zł
piaskowanie + malowanie proszkowe: około 280zł
RAZEM 1320zł... dla mnie to dużo jak na koła do Malucha Ale oczywiście "dużo" i "mało" to pojęcia względne... |
Jak zrobiłeś "Uuuuuuu" to myślałem, że cena za oponę jest dużo wyższa. Niby masz racje, że 1320zł to sporo, ale ja za punkt odniesienia do ceny opon wziąłem D-124, które kosztowały po 100zł. Dwa razy tyle za nietypową oponę to nie tragedia.
ignac2004 - 2013-08-23, 12:20
R14 w Maluchu wygląda tak kupowato jak R15 w Cento
Delmut - 2013-08-23, 12:21
| ignac2004 napisał/a: | R14 w Maluchu wygląda tak kupowato jak R15 w Cento |
Też tak uważam!!
126p powinno stać na 15", a Cento na 16"
ATi - 2013-08-23, 12:30
| Delmut napisał/a: |
Też tak uważam!!
126p powinno stać na 15", a Cento na 16" |
Można kupić takie opony w cenie 168 złotych, więc nie jest to dużo jak za nowe opony.
Z tym, że za duże Et w tych felgach. Ciekawe jak by wyglądała poszerzona stal z Trucka.
JustRalf - 2013-08-23, 13:22
| Delmut napisał/a: |
Jak zrobiłeś "Uuuuuuu" to myślałem, że cena za oponę jest dużo wyższa. Niby masz racje, że 1320zł to sporo, ale ja za punkt odniesienia do ceny opon wziąłem D-124, które kosztowały po 100zł. Dwa razy tyle za nietypową oponę to nie tragedia. |
No właśnie w tym rzecz, do czego porównujesz.
Jak bym nie miał wcale kół letnich, to ta kwota wyglądała by inaczej niż teraz, kiedy miały by to być koła "dodatkowe", czyli zachcianka...
Moje koła kosztowały mnie coś koło 700zł, czyli około połowy kwoty, którą bym musiał zapłacić za cal większe...
Mateusz23maw - 2013-08-23, 14:21
Jakimś rozwiązaniem jest kupno używanych opon, ale czy jest sens pchania do malucha 14 jak na 13 dobrze wygląda? Nic szerokiego przez wielkość nie wsadzisz a zwykłych stalaków szkoda dawać bo ani to ładne ani szpanerskie
DiZeL - 2013-08-23, 20:44
kolegi
Aron - 2013-08-23, 21:02
Felga wygląda fajnie, ale chyba nadwozie było poszerzane?
W sumie też mnie ciekawi jaką oponę dalibyście do felgi 14" o parametrach 6J ET35 i z glebą?
ATi - 2013-08-23, 22:38
Aron, najniższa 14-stka to 195/40, więc trochę szeroka.
Najlepsza moim zdaniem będzie 155/55, ewentualnie 175/50 z tym, że już lekki balon.
Edit:
155/55R14 Szeroka stal
Aron - 2013-08-23, 22:47
| Delmut napisał/a: | | JustRalf napisał/a: | Uuaaaa... niezły cennik Chyba ułatwiłeś mi sprawę i wybiłeś z głowy głupi pomysł |
210zł/szt to taka zła cena??
Wg mnie tragedii nie ma...
Ciekawe jakby wyglądał Maluch na 14" alu, np. takich:
Obrazek
Trzeba kiedyś spróbować |
Miałem gdzieś fotkę 126p Węgierskiego na tej feldze, muszę poszukać!
Aron - 2013-09-01, 10:21

195/40 R14
Magic - 2013-09-01, 13:36
Gdyby ta opona była trochę węższa było by to nawet całkiem całkiem
Mateusz23maw - 2013-09-01, 18:19
Troche za duże do malucha te 14 jak dla mnie.
fisher - 2013-09-01, 19:17
ciut za duza ta fela. no i zostaje kwestia skretu bo na 195 to bedzie ciezko no za szybko sie nie rozkula na takich walcach a o prowadzeniu nie wspomne. Moze gdyby tam bylo 165/4x to mialo by to sens
głodny - 2013-09-01, 20:43
Chyba tylko w Colo 14'stki wyglądają w miarę normalnie.
Delmut - 2013-09-01, 20:49
| głodny napisał/a: | | Chyba tylko w Colo 14'stki wyglądają w miarę normalnie. |
Colo nic nie jest w stanie zaszkodzić
Domage - 2013-09-01, 21:11
Delmut, chyba nie widziałeś smoka zionącego dymem z nosa
Delmut - 2013-09-01, 21:19
| Domage napisał/a: | Delmut, chyba nie widziałeś smoka zionącego dymem z nosa |
Ja w drugą stronę... Colo jest tak brzydkie, że nawet para ze spryskiwacza mnie nie rusza
Bonus - 2013-09-01, 21:23
ah gwiazda wszystkich misterów
synchro - 2013-09-01, 21:38
Moim zdaniem zwykły maluch na 14kach wygląda jak karoca. Nie skręca i nie jedzie.
Trzeba zachować jakieś proporcje.
JustRalf - 2013-09-04, 08:08
Widziałem na allegro
Koło z tyłu wygląda całkiem sympatycznie
Problem tylko w szerokości... to wygląda z kolei strasznie
Fajnie!
JustRalf - 2013-11-21, 08:48
Wracając do tematu... bo jednak dalej chodzi po głowie
Opony: 155/55/14
Felgi z Punto I: 5Jx14, 4x98, ET: 48, Otwór centrujący: 58,1
BRAK OBNIŻENIA...
I co z tego będzie? Co wynika z tych parametrów?
Będzie skręcać? Koło zmieści się w nadkolu? Będzie dopsz?
Generalnie, to będzie to nie tania opcja, więc muszę mieć pewność, że to wszystko razem będzie pasować...
ATi - 2013-11-21, 09:06
Najlepiej by było gdybyś kupił jedną oponę i przetestował.
Sam musiałem tak zrobić...
Bonus - 2013-11-21, 09:54
Najbrzydsza felga z możliwych
JustRalf - 2013-11-21, 09:59
| ATi napisał/a: | Najlepiej by było gdybyś kupił jedną oponę i przetestował.
Sam musiałem tak zrobić... |
Wole najpierw tutaj zapytać, bo może się okazać, że już na etapie "teorii" będzie zgrzyt
Ale jeśli wszystkie parametry teoretycznie pasują, wtedy będzie trzeba kupić jedną felge + jedną oponę i testować...
| Bonus napisał/a: | Najbrzydsza felga z możliwych |
Rzecz gustu Mi się akurat podobają te szeroko rozstawiony dziury
A co Ty byś proponował z fiatowskiej stali 14x5?
Szopen - 2013-11-21, 12:31
ET48 - mogą troszkę wadzić, ale nie jestem pewny.
http://allegro.pl/k156-se...3671937789.html
http://allegro.pl/k433-fe...3654996708.html
http://allegro.pl/felga-s...3665238288.html
Nie lepiej poszukać alu ?
sr99 - 2013-11-21, 12:54
Przy tym ET będą przycierały wewnątrz o nadkole wewnętrzne.
JustRalf - 2013-11-21, 13:08
Ta od Cordoby nie głupia, ale podobna wzorem do rekinówek
Ogólnie okrągłe otwory najbardziej do mnie przemawiają.
A co do alu... jakoś w Maluchu mi się nie widzą alu
| sr99 napisał/a: | | Przy tym ET będą przycierały wewnątrz o nadkole wewnętrzne. |
Wyjęcie nadkoli załatwi sprawę?
ATi - 2013-11-21, 17:42
JustRalf, szukaj felgi z Et nie większym jak 37, a szerokość może 5,5 cala.
- Wolf! - - 2013-11-21, 18:53
Mogę Ci sprzedać "nówki sztuki" po jednym sezonie, alu 14, 6J, ET chyba 13, piękny stalowy kolorek, który różnie układa się do światła
JustRalf - 2013-11-22, 08:13
Dzięki za propozycję, ale nie chcę alu
| ATi napisał/a: | | JustRalf, szukaj felgi z Et nie większym jak 37, a szerokość może 5,5 cala. |
A ja się już cieszyłem, że znalazłem odpowiednie felgi
No nic, jak mam szukac od nowa, to pewnie stanie na niczym
Dzieki
DWA NOWE TYPY, zakładając, że ET ma być nie większe niż 37...
1) FIAT DOBLO BRAVA BRAVA, 5,5Jx14, 4x98, ET 37, 58
http://img14.allegroimg.p...4/16/3714141665
2) FIAT BRAVO BRAVA MAREA, 5,5Jx14, 4x98, ET 37
http://img04.allegroimg.p...2/45/3651924513
Co Wy na to?
JustRalf - 2013-11-26, 08:16
Cisza?
Wygrzebałem wcześniej wspomnianego Malucha na kołach z SC:
ATi - 2013-11-26, 08:27
Tam jest 175/50 opona?
JustRalf - 2013-11-26, 08:51
| ATi napisał/a: | | Tam jest 175/50 opona? |
Niestety nie mam pojęcia
Zdjęć nie wygrzebałem w necie, tylko na swoim dysku.
ATi - 2013-11-26, 09:47
175/50 było oryginalnie w Seju Schumacher.
Na Węgrzech parę maluchów na tym jeździ.
JustRalf - 2013-11-26, 11:11
| ATi napisał/a: | 175/50 było oryginalnie w Seju Schumacher.
Na Węgrzech parę maluchów na tym jeździ. |
Tak czy siak ja nie chcę takich szerokich kapci i zdecydowałem się już na 155/55
Pytanie tylko co z parametrami felg, które zaproponowałem wyżej (Bravo i Doblo)...
razor34 - 2013-11-26, 14:08
Jeżeli 14" to zapomnij o profilu 55.
A z resztą policz sobie tak żeby średnica koła była zbliżona chociażby do R13 135/70 (przykładowo)
http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/
Szopen - 2013-11-26, 14:17
| razor34 napisał/a: | | Jeżeli 14" to zapomnij o profilu 55. |
o 7mm większe koło. To sporo ?
razor34 - 2013-11-26, 14:22
Szopen, w zależności jeszcze od szerokości. Jeżeli by było 145/55 to by siadło elegancko. W sumie JustRalf gleby nie ma więc powinno wejść :p
Szopen - 2013-11-26, 14:46
| razor34 napisał/a: | | Szopen, w zależności jeszcze od szerokości. |
no ja mówię o tym, że 155/55 r14 ma większą średnicę o 6.9mm od 135/70 r13.
| razor34 napisał/a: | | Jeżeli by było 145/55 to by siadło elegancko |
Nie ma takiej opony w 14.
ATi - 2013-11-26, 19:49
Dokładnie, a w stosunku do seryjnej 12-stki to średnica jest większa praktycznie o wysokość bieżnika w starej, a nowej oponie.
JustRalf - 2013-11-27, 11:10
Jaką średnicę otworu centrującego ma Maluch?
Czy ktoś zna parametry felgi od BISa? Szerokość to chyba 4 cale? Czy 4,5? A jakie ET?
Mateusz23maw - 2013-11-27, 23:25
Otwór centrujący to 58.1
JustRalf - 2013-11-29, 08:04
| Mateusz23maw napisał/a: | | Otwór centrujący to 58.1 |
Dzięki.
Aron - 2013-12-02, 12:25
No to jeszcze szerokość, sam bym chciał wiedzieć
JustRalf - 2013-12-03, 09:24
Kolejny przykład... tylne koła:
Felgi z "jakiegoś" BMW, 5,5 cala i et 35.
Opony: 195/45/14
Ale chyba sobie odpuszczę temat.
Aron - 2013-12-03, 11:28
A ja znalazłem takie parametry o felgach z Bisa
| Cytat: | | Koła tarczowe, tłoczone z blachy, z obręczami 4,00B x 13H2 |
Czyżby oznaczało to szerokość 4 cale?
JustRalf - 2013-12-03, 11:35
| Aron napisał/a: | A ja znalazłem takie parametry o felgach z Bisa
| Cytat: | | Koła tarczowe, tłoczone z blachy, z obręczami 4,00B x 13H2 |
Czyżby oznaczało to szerokość 4 cale? |
Tak obstawiałem, że 4 albo 4,5 cala
Aron - 2013-12-03, 11:50
Wąziutkie, można dobrze poszerzać
Playzer - 2013-12-03, 17:10
Chciałem spróbować poszerzyć ale mój zapas ma bicie
Krzysztof0430 - 2013-12-21, 23:06
Citroen C1/Peugeot 107/ Toyota Aygo posiada felgę 14 cali, 4.5J, ET 39, rozstaw 4x100. Przeszkodą może być tutaj średnica otworu centrującego który wynosi 54 mm.
|
|